Що таке склопакети?

Склопакет — світлопрозора конструкція будівельного призначення з двох і більше стекол, скріплених (склеєних) між собою в порядку : стекло – повітряна камера (газ) – стекло – і т. д. Призначення склопакета як заміни стекол – в підвищенні такої характеристики вікна, як опір теплопередачі, оскільки повітря і деякі інші гази погано пропускають тепло.

Метод скріплення стекол – металева або пластикова дистанційна рамка. Пластикова рамка трохи підвищує опір теплопередачі. Конструкція склопакета закріплюється тіоколом і Бутилом.

Між стеклами найчастіше знаходиться повітря, проте для поліпшення характеристик опору теплопередачі всередину склопакета можуть бути закачані інші гази, що мають меншу теплопровідність, – вуглекислий газ, аргон, ксенон, їх суміші та ін. Одноатомні гази з великою молекулярною вагою різко знижують теплопровідність склопакета, але збільшують його ціну.

Кількість камер
Між кожними двома стеклами утворюється простір, що називається камерою. У зв’язку з цим склопакети підрозділяють на однокамерні (два стекла), двокамерні (три стекла) і т. д.
Ширина
Ширина склопакета – це повна ширина блоку разом із скляною і повітряною частиною. Зустрічаються склопакети шириной- 14,16,18,20,22,24,28,32, 36, 42, 44 мм та ін.
Енергозбережне – стекла з низкоэмиссионным покриттям (з твердим або м’яким покриттям (також відомі як До або I типу))
З ростом міжскляного простору до ~16 мм (у кожній камері) теплоізоляційні характеристики склопакета ростуть, але понад 24 мм починають погіршуватися, в силу росту конвективної теплопередачі в міжскляному просторі. І якщо однокамерне скло зазвичай розраховується по формулі 4-16-4 (де 4 мм – скло, 16 мм міжскляний простір), то для двокамерного склопакета формула вже інша, не 4-16-4-16-4. Тут вступає в дію питання шума:чтобы шум гасився найефективніше, відстані між стеклами в одному блоці мають бути різними. Т. е. дистанційні рамки для подвійного або потрійного склопакета мають бути різної ширини. Однокамерні вузькі склопакети частенько використовуються для скління балконного блоку, коли сам балкон зовні вже засклений.